В Україні починається сезон збору квіткового пилку
  
Автор:
У квітні пасічники починають збір пилку – цей продукт бджільництва займає друге місце за обсягом продажів після меду.
«Основні рослини-пилконоси на початку весни – це кленові, вербові, а також кульбаба. Бджолам пилок в цей період потрібен, головним чином, для годування розплоду», – розповідає Валерій Курейко, бджоляр і співвласник ТМ «Знатний Мед».
Експерт зазначає, що бджоли приносять пилок протягом усього бджільницького сезону, навіть у вересні. Тому збір пилку може стати додатковим джерелом доходу для пасіки. Адже вартість натурального пилку в 2 рази вище від меду.
«Обсяг сухого пилку, який можна зібрати з однієї бджолосім’ї становить до 1,5-2 кг на тиждень, тобто 25-30 кг за сезон», – зазначає Валерій Курейко.
Квітковий пилок є унікальним продуктом, який містить понад 250 корисних речовин: вітаміни, амінокислоти, ферменти, мікроелементи. Наприклад, амінокислот пилок містить до 13% – це в 5-7 разів більше, ніж в будь-яких інших продуктах, багатих на амінокислоти. Ось чому пилок дуже популярний засіб від весняного авітамінозу. Крім того, пилок сприяє виведенню шкідливого холестерину, зміцнює стінки судин, стимулює імунну систему, сприяє відновленню клітин і покращує обмін речовин. Цей продукт корисний для людей будь-якого віку, в тому числі при заняттях спортом і фітнесом. Пилок рекомендують вживати щодня по 1-2 чайні ложки (якщо немає алергії на квітковий пилок).
Продуктивність вироблення пилку у різних рослин і культур відрізняється – наприклад, для соняшника вона становить близько 50 кг з 1 га, гірчиці – 80 кг з 1 га, а для ріпаку – до 120 кг з 1 га. Такі культури як гречка, конюшина, люцерка і горох мають набагато нижчий показник – в середньому, 25, 19, 14 і 10 кг з 1 га, відповідно.
«З урахуванням площі посівів основних медоносних культур, потенціал збору квіткового пилку в Україні величезний – більше 500 тис. тонн. І це без урахування дикорослих пилконосів», – зазначає Валерій Курейко. Але для збору великих обсягів пилку має бути достатня кількість сильних бджолосімей.
На даний момент, збором пилку в Україні займається приблизно кожен третій пасічник. Для збору квіткового пилку на пасіках використовують пилкозбірники, які прикріплюють до вічка на зовнішній стінці вуликів – бджола проходить у вічко через звужений отвір пилкозбірника, і таким чином грудочки пилку «обсипаються» у лоток. Збір пилку вимагає уваги – адже спочатку в ньому занадто багато вологи, і якщо пилок вчасно не прибрати для подальшої обробки – він закисне (анлогічно, якщо потрапить під дощ або росу). Ще більш важливо правильно сушити пилок – це категорично не можна робити на сонці, оскільки під дією ультрафіолету корисні властивості продукту втрачаються. Пилок сушать у спеціальних дегідраторах (сушильних шафах) при невеликій температурі (не більше 35 градусів цельсія). Спочатку пилок містить 20-30% вологи, а після сушіння – 12,5%. При цьому, пилок важливо не пересушити, щоб грудочки не стали занадто твердими.


За додатковою інформацією та актуальними коментарями експертів, будь ласка, звертайтеся:
Tel +38 (099) 417 52 48, e-mail – znatnymed@gmail.com , сайт – www.znatnymed.com

Отправить на E-mailОтправить на E-mail   Версия для печатиВерсия для печати
Комментарии(0)

Пока комментариев нет… Будьте первым кто оставит комментарий по этой теме!

или
Вы можете войти с помощью:
Войти с Facebook Войти с Google Войти с ВКонтакте